Každý z nás měl v dětství spoustu různých přání. Chtěl být třeba kosmonautem, popelářem, policistou nebo hasičem. Některá přání si člověk splní, některá jen částečně a jiná zůstanou navždy  nesplněným přáním. Většinu svých přání člověk v dospělosti zapomene a jen občas se mu vybaví, jak snil o hrdinských činech. Tohle se teď ale může změnit! Náš IZS Team připravuje již řadu let akce zaměřené pro děti a od rodičů slýcháme, že by se jim líbilo zažít to, co zažijí děti, a to dobrodružství. Jelikož máme rádi výzvy, přijali jsme i my tuto výzvu a pro rok 2019 připravujeme víkendové pobyty pro dospělé, při kterých si budete moci vyzkoušet a poznat, co zažívají členové integrovaného záchranného systému. Naši instruktoři Vám v jednotlivých víkendech představí činnosti a vybavení různých složek. Sami si budete moci vyzkoušet, co jejich práce obnáší a třeba Vás inspirujeme a Vy rozšíříte naše řady…

Jednotlivé víkendy, budou zaměřeny, vždy na jednu ze složek integrovaného záchranného systému.

  • Policejní víkend Vás seznámí nejen s prací policistů, kterou znáte z běžného každodenního života, ale například s prací kriminalistického technika nebo pyrotechnika, navštívíte střelnici, kde si vyzkoušíte střelbu z různých druhů zbraní a další zajímavosti. Součástí víkendu budou základy sebeobrany, sportovní a relaxační aktivity.
  • Hasičský víkend Vás zavede mezi muže, kteří denně nasazují život při boji s ohněm a záchranou lidských životů. Hasiči Vám představí svou výstroj a techniku, sami si budete moci vyzkoušet, jaké pocity mají hasiči v zakouřených místnostech a nebezpečných situacích. Jelikož profese hasičů je fyzicky náročná, čeká vás během víkendu i sportovní aktivity a večer zasloužený relax.
  • Záchranářský víkend Vás naučí, jak pomoci zraněným osobám, jak jednat v krizových situacích, kdy je ohrožen život a zdraví a kdy o přežití rozhodují vteřiny a Vaše připravenost. Během tohoto víkendu se budete pod vedením našich instruktorů nejen učit, ale jelikož práce zdravotnických záchranářů je také o fyzické připravenosti, budete se věnovat sportovním činnostem.
  • Víkend s Vodní a potápěčskou záchrannou službou Vás zavede do světa vodních záchranářů, seznámíte se z prací těch, kteří zachraňují životy ve vodě. Naši instruktoři Vás naučí, jak zachránit tonoucího se člověka z vody, s potápěči se seznámíte s činnostmi pod vodou. O tomto víkendu se sami stanete potápěči a ponoříte se až na dno. I o tomto víkendu se budeme věnovat sportovním činnostem a relaxaci.
  • Víkend s hasiči lezci, velkou část tohoto víkendu strávíte připevnění na laně, kdy budete zdolávat umělou horolezeckou stěnu a slaňovat ve volné přírodě. Lezci Vás naučí vázat uzly, vysvětlí, jak se jistit na laně a předvedou Vám záchranu osob z výšek. I o tomto víkendu se budeme věnovat sportovním činnostem a relaxaci.
  • Víkend s horskou službou Vás zavede mezi ty, kteří zachraňují životy v horách. Seznámíte se s jejich každodenní prací, jejich technikou a vybavením. Sami si vyzkoušíte, jak těžká je činnost lidí, kteří nasazují své životy při hledání ztracených osob, zachraňování lidí z lavin nebo jen zajišťování cest pro turisty. Jako při ostatních víkendech se budeme věnovat sportovním aktivitám i relaxaci.

Každý z jednotlivých víkendů, bude probíhat v jiné lokalitě, vždy dle potřeb na zaměření víkendové činnosti. Během víkendu pro Vás zajistíme ubytování a stravu. Dopravu si zajistí každý účastník sám. Víkendový pobyt začíná vždy v pátek a končí v neděli. Vzhledem k aktivnímu prožití víkendu doporučujeme sjednat úrazové pojištění. IZS Team žádné hromadné pojištění neuzavírá a Vy se všech aktivit účastníte na vlastní zodpovědnost.

  1. víkend s Vodní a potápěčskou záchrannou službou: 28. – 30. 6. 2019. Přihlášky a bližší informace ZDE.